I2PL Epilasyon

I2PL Epilasyon

Lazer epilasyon vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulabilmek için lazer ışınlarının kullanıldığı işlemin adıdır. Lazer diğer ağda ve epilasyon cihazlarına oranla daha sağlıklı ve kesin çözümler sunan, epilasyon alanında en önemli en güvenilir uygulamadır.

Bu uygulama da kullanılan lazer ışınları vücut tarafından emilmez. Işınlar doğrudan kıl köklerine doğru gider ve burada kıl follikülündeki melanin pigmentini hedef alarak kıl oluşumunu kademeli olarak sona erdirir.

Lazer Epilasyon Yapılmadan Önce

Vücutta lazer epilasyon yapılacak bölgedeki kılların en az 1 ay öncesine kadar kökünden alınmaması gerekir. Yine epilasyon bölgesinin sağlıklı olması ve hiçbir yara ve benin bulunmaması epilasyon yaptıracak kişinin riske girmemesi için çok önemlidir.

Öncesinde herhangi bir ameliyat durumu söz konusu ise bu durumu epilasyon merkezine bildirmekte faydası olacaktır. Ayrıca epilasyondan önce 6 hafta boyunca güneş ışınlarına aşırı derecede maruz kalmamalı ve seans süresi boyunca da güneşten korunmalıdır.

Bunlar dikkate alınarak lazer epilasyon sırasında oluşması muhtemel riskler en aza indirgenir. Kontrollü bir şekilde yapılan epilasyonun ise başarı şansı çok daha yüksek ve kesin olur. Yapılacak olan seans sayısı ise kişinin cilt tipine, kıl yapısına ve epilasyona verdiği tepkiye göre değişir.

Tedavide kesin sonuç genellikle 3 ila 8 seans arasında alınmaktadır. Bunlar ardı ardınca değil doktorunuzun belirlediği tarihlere göre yapılır. Bu tarihler arasında da yine ortaya çıkan kıllara lazer epilasyon haricinde hiçbir müdahalede bulunmamanız gerekir.

Lazer Epilasyon Uygulaması

Uygulamada öncelikle, lazer epilasyon yapılacak olan bölge ilk önce temizlenir. Kıl kökünde melaninin en fazla olduğu aktif büyüme döneminde lazer epilasyon etkinliği en fazladır. Normal şartlarda kılların büyüme dönemleri birbirleriyle aynı değildir.. Tekrarlayan lazer seanslarının kılları aktif büyüme döneminde senkronize ettiği düşünülmektedir. Günümüzde bölgelere göre 4 ile 8 hafta aralıklarla uygulama yapılması uygundur. İlk aşamada kıllar azaltılır ve inceltilir sonrasında ise yavaş yavaş yok olur.

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılacak Hazırlıklar

  • Lazerle epilasyon yapılmadan önce tüy ve kıllar bir kaç hafta ağdayla alınmaz.
  • Lazerle epilasyon yapılacak alanda uçuk,enfeksiyon,prekanseroz cilt hastalığı gibi lezyonların bulunmamalı, retinoik asit türevi akne ilaçları bir kaç hafta öncesinden kesilmiş olmalıdır.
  • Lazer epilasyonu uygulamasını başlatabilmek için epilasyon yapılacak bölgedeki tüylenme maksimum yoğunluğa ulaşıncaya kadar tüyleri kökten almadan beklemek gerekir. 2 ila 6 hafta arasında değişen bir sürede sarartıcı veya ağda veya cımbız kullanılmamalıdır. Bu sürede uzayan tüyler için tüy dökücü krem kullanılabilir. Tüy dökücü kremler kıl köküne işlemediğinden lazerli epilasyondan uygulamasından önce kullanılabilir.
  • Solaryumda ve güneşte bronzlaşmış olmamak gerekmektedir.

Lazer epilasyon işlemleri süresince kılların cımbızla veya iple alınması doğru değildir. Ayrıca güneş banyosu ve solaryumu takiben 48-72 saat içinde lazer epilasyon yapılmamalı ve işlem sonrası birkaç hafta solaryum veya güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır.

ELLİPSE I2PL Epilasyon danimarka’nın ürettiği CE, FDA, Medical CE sertifikalı ve klinik olarak kanıtlanmış bir cihazdır. I2PL epilasyon ile kısa yoldan sağlıklı, acısız ve kesin sonuçlu epilasyon farkını siz de göreceksiniz.