Lenf Drenaj

Lenf Drenaj Nedir?

Sizi hem daha şişman gösteren hem de sağlığınızı bozan rahatsız edici ödemden kurtulmak artık mümkün .
Lenfatik drenaj yöntemi ile parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulanarak lenfatik sistem haretekete gecirilir .
Böylece vücuttaki lenfatik venöz dolaşımı hızlandırılarak, damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesi için ortam yaratılır.
Böylece metabolizma hızını artırır ve zayıflamaya yardımcı olur.
Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve vücut programlarının etkinliğinin arttırılmasında başarılı bir yöntemdir .
Yarım saatlik bir uygulamadan sonra tuvalete gittiğinizde idrarınızdaki koyu renk lenfatik drenajla kurtulduğunuz ödemin ispatıdır .

Lenf Drenaj Cihazı Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

  • Gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında
  • Hamilelik sonrası oluşan varis, ödem (su toplanması) ve sarkıklıklarda
  • Kilo probleminde
  • Selülit probleminde
  • Lenf akımının düzenlenmesinde kullanılabilir.
  • Kan ve lenf dolaşımı hızını arttırma
  • Selülit ve obezite ile mücadele
  • Cildin elastikiyetini arttırma kullanılabilir.

Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttıran bir yöntemdir.

Lenf Drenaj ile kaç kilo verebilirim?

Lenf drenaj tek başına kilo vermeyi sağlayabilecek bir cihaz değildir. Etkin olabilmesi için kilo verme veya bölgesel incelme programlarının içinde kullanilabilir.

Lenf Drenaj kaç seans gelmeliyim?

Kaç seans uygulama yapılabileceğine ancak ön konuşmadan sonra uzmanlarımız karar verecektir.

Lenf Drenaj, selülit, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında uygulanan, basınca dayalı bir tedavi yöntemidir. Selülitin ilk evresinde ve hafif bölgesel yağlanmalarda tek başına uygulanabileceği gibi ileri evredeki selülit ve bölgesel yağlanmalarda EXİMİA programlarıyla birlikte kombine olarak da uygulanabilir. Diğer programlarla birlikte uygulanan lenf drenaj yöntemi sonucun etkisini ve kalıcılığını arttırmaktadır.
Lenf drenaj cihazı ile uygulanan bu yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalıdır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanır.